یکشنبه 5 بهمن 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

حضور ۴۰ نفر از استادان دانشگاه شیراز در یک رویداد استارتاپ ویکند

حضور ۴۰ نفر از استادان دانشگاه شیراز در یک رویداد استارتاپ ویکند

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس، در قالب یک رویداد استارتاپ ویکند که به صورت مشترک با همکاری بنیاد نخبگان فارس، مرکز کارآفرینی دانشگاه شیراز و پارک علم و فناوری فارس در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۶ و ۷ آذر ماه ۹۸ برگزار شد، ۷ تیم که همگی از اعضای هیئت علمی جوان در رشته ‌های مختلف دانشگاه شیراز بودند ابتدا با شرکت در کارگاه های لازم از جمله آشنایی با کار گروهی، نحوه ایجاد بوم کسب و کار و سپس تشکیل تیم های مختلف در حوزه های مختلف موفق شدند به نتایج ارزشمندی دست یابند و بدین ترتیب همگی به پارک علم و فناوری راه یافتند.
رئیس بنیاد نخبگان فارس در جلسه داوری این تیم ‌ها گفت: به دلیل تغییر و تحولی که در جهان در حوزه علوم و فناوری ایجاد شده است، تغییر در نگرش استادان و مسئولان دانشگاه لازم است.
 دکتر حبیب شریف گفت: نگرش سنتی مسئولان و دانشگاهیان مانع از شکل‌گیری زیست ‌بوم فناوری است لذا وظیفه همگی ما این است که با ترویج مفاهیم کارآفرینی تلاش کنیم این نگرش را تغییر دهیم.
دکتر شریف ادامه داد: شما ۴۰ نفر از استادان محترم که در این رویداد شرکت کرده اید به عنوان زکات آنچه که در این برنامه ها آموخته اید می بایست به همکارانتان در گروه‌های آموزشی و در سر کلاس ها به دانشجویان منتقل کرده و آن ها را در راستای شرکت و اجرای این برنامه‌ها ترغیب نمایید.
شایان ذکر است این برنامه، کارگاهی آموزشی - تجربی است که در آن گروهی از استادان دانشگاه به عنوان صاحبان ایده، مدیران، توسعه دهندگان و علاقه مندان به راه اندازی شرکت نوپا با هم جمع می شوند و تیم هایی تشکیل می دهند تا ضمن آشنایی با تجاری سازی ایده های فناورانه شکل گرفته در محیط دانشگاه، یک شرکت نوپای جدید راه اندازی نموده و نمونه اولیه ای از کار خود ارائه دهند و در انتهای دوره، محصول یا خدمت توسعه یافته، به داوران مسابقه ارائه خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1398/09/10
کد : 10143
تعداد بازدید: 131