پنج شنبه 6 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها
 

سامانه ها

مرحله دوم دوره تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی (جایزه امید) در شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس دومین مرحله از دوره تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی (جایزه امید) در روزه های پنجشنبه و جمعه، 13 و 14 دی ماه با شرکت 24 معلم از شهرستان های خنج و لامرد در بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس دومین مرحله از دوره تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی (جایزه امید) در روزه های پنجشنبه و جمعه، 13 و 14 دی ماه با شرکت 24 معلم از شهرستان های خنج و لامرد در بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد. این مرحله، دومین مرحله از برنامه چهار مرحله ای تربیت مربی خلاقیت و ایده پردازی شهرستان های خنج و لامرد است که به همت بنیاد نخبگان استان فارس، همکاری مجمع خیران نخبه پرور فارس و فرمانداری های شهرستان های خنج و لامرد برگزار می شود. این دوره آموزشی بر اساس نیاز به آموزش و ترویج مبانی مرتبط با خلاقیت، ایده پردازی و نوآوری و آنچه به عنوان نوارزش آفرینی از آن یاد می شود و همچنین تمرکز زدایی از آموزش این مباحث از مرکز استان به شهرستان های مختلف، هدف گذاری شده است. مبانی نظری و عملی که در این دوره طراحی و آموزش داده می شود منطبق با آخرین روش ها و مباحث آموزش خلاقیت در دنیا می باشد.
در مرحله دوم، پنج سرفصل اصلی با عنوان های انضباط شخصی، کار گروهی و تیمی، مشاهده، ایده پردازی و فرضیه سازی، تهیه و تدوین مطالب خلاق و تکنیک های خلاقیت برای معلمان طی دو روز ارائه گردید.
همچنین در این دوره معلمین در ابتدا در آزمون مرتبط با مباحث مرحله اول شرکت کردند و پس از آن در نشستی کوتاه با رییس بنیاد نخبگان فارس به بحث و تبادل نظر در رابطه با محتوا و اهداف دوره پرداختند.
معلمان شرکت کننده در این دوره می بایست طرح آموزش خلاقیت و ایده پردازی خود را که به عنوان پروژه  مرحله اول تهیه و به کمیته علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی ارائه داده بودند، براساس آموزش های مرحله دوم و در گروه های 2 تا 3 نفره تکمیل نمایند. همچنین، در آغاز مرحله سوم آزمونی از مباحث ارائه شده در مرحله دوم از معلمان به عمل خواهد آمد.

گالری تصاویر

تاریخ انتشار : 1397/10/16
کد : 231
تعداد بازدید: 110

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

◈ ◈آدرس: شیراز - بلوار چمران - ابتدای بلوار شاهد - باغ مهر جوان◈ ◈

07136242850-07136242863-07136242849