پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها
 

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در همایش شهرستان فسا: ایجاد چرخه کارآفرینی با شتاب هر چه تمام تر در فارس در حال شکل‌گیری است.

دکتر حبیب شریف در همایش توسعه پایدار، اشتغال پذیری و دانشگاه نسل سوم که در تاریخ ۶ آبان ماه ۹۷ در دانشگاه فسا برگزار گردید ضمن تشریح طرح جامع اکوسیستم کارآفرینی که به همت بنیاد نخبگان استان فارس تهیه گردیده است گفت: اکثر اجزای اکوسیستم کارآفرینی در حال شکل گرفتن است. 

دکتر حبیب شریف در همایش توسعه پایدار، اشتغال پذیری و دانشگاه نسل سوم که در تاریخ ۶ آبان ماه ۹۷ در دانشگاه فسا برگزار گردید ضمن تشریح طرح جامع اکوسیستم کارآفرینی که به همت بنیاد نخبگان استان فارس تهیه گردیده است گفت: اکثر اجزای اکوسیستم کارآفرینی در حال شکل گرفتن است. رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: بر اساس چرخه کارآفرینی که متشکل از تفکر خلاق، خلاقیت، نوآوری و نو ارزش آفرینی است گام‌های موثر و بنیادینی در مقطع متوسطه اول بعضی از دبیرستان های استان فارس برداشته شده است. دکتر شریف اضافه کرد: مدرسه فصلی خلاقیت و ایده پردازی که یک برنامه بنیادی است در حدود 20 شهرستان استان فارس به اجرا درآمده است و مقدمات برگزاری آن در دانشگاه شیراز و همچنین در استان کرمان فراهم گردیده است که به زودی اجرا خواهد شد. رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: از دستاوردهای این برنامه این است که دانش آموزان پس از دیدن آموزش های ویژه، مهارت‌های آموزش دیده شده را به همکلاسی های خود منتقل می کنند.
 وی گفت: اجرای تورهای نوآوری و کارآفرینی به منظور ترویج فرهنگ نو ارزش آفرینی و آموزش آن در بعضی از شهرستانهای استان فارس این فرصت را به جوانان داده است تا با انگیزه بیشتر به این مقوله ها ورود پیدا کرده و با حوزه کسب و کار آشنا شوند.
دکتر شریف: با اشاره به اینکه فرهنگ فعلی حوزه کسب و کار در بین جوانان اکثراً کارمند محوری است، گفت: آنچه که در حوزه کسب و کار در دنیای پیشرفته در حال شکل‌گیری است از دو نوع می باشد، نوع اول که بر مبنای انتقال فناوری است که در اینصورت نوآوری شکل نمی‌گیرد که یک نمونه بارز آن کشور چین است که با استفاده از مهندسی معکوس به فناوری های فعلی دست یافته است. نوع دوم کسب و کار که با توجه به درخواست ها و چالش‌های جامعه شکل می گیرد در این نوع کسب و کار نوآوری اتفاق می‌افتد.
 وی در ادامه برنامه هایی که در حال حاضر توسط بنیاد نخبگان استان فارس در سطح استان در حال انجام است را تشریح کرد.

تاریخ انتشار : 1397/08/13
کد : 190
تعداد بازدید: 39

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

◈ ◈آدرس: شیراز - بلوار چمران - ابتدای بلوار شاهد - باغ مهر جوان◈ ◈

07136242850-07136242863-07136242849