پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها
 

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان فارس در کارگاه آموزشی حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم: کسب مهارت های مرتبط با حوزه نوآوری باید در دانشگاه‌ها انجام گردد.

 دکتر حبیب شریف در کارگاه آموزشی حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم که در دانشگاه صنعتی شیراز در روز پنج شنبه مورخ سوم آبان ماه ۹۷ برگزار شد گفت: وجود ۱۸۳ موسسه آموزش عالی در استان فارس که قریب به اتفاق آنها از نسل اول  هستند قادر نخواهد بود در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی نقش اساسی ایفا نماید چراکه کسب مهارت های مرتبط با حوزه نوآوری باید در دانشگاه‌ها انجام گردد که این مقوله ها فعلا در دستور کار اکثر این دانشگاه ها نیست.

 دکتر حبیب شریف در کارگاه آموزشی حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم که در دانشگاه صنعتی شیراز در روز پنج شنبه مورخ سوم آبان ماه ۹۷ برگزار شد گفت: وجود ۱۸۳ موسسه آموزش عالی در استان فارس که قریب به اتفاق آنها از نسل اول  هستند قادر نخواهد بود در تشکیل اکوسیستم کارآفرینی نقش اساسی ایفا نماید چراکه کسب مهارت های مرتبط با حوزه نوآوری باید در دانشگاه‌ها انجام گردد که این مقوله ها فعلا در دستور کار اکثر این دانشگاه ها نیست. رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ادامه داد: کسب آگاهی، دانش و مهارت مرتبط با حوزه تفکر خلاق و خلاقیت می بایست در نظام آموزش و پرورش و قبل از دانشگاه شکل گیرد، همچنین آشنایی با مهارت های مرتبط با کار تیمی، شیوه حل مسئله و مدیریت زمان در دوران دبیرستان و جزو اهداف آموزش و پرورش باشد.
وی افزود: کسب مهارت های مرتبط با حوزه نوآوری و سپس ایجاد تیم و تکمیل نمونه اولیه کسب و کار زیر نظر مربیان کسب و کار در سال‌های آخر دانشگاه می‌بایست دنبال شود. 
دکتر شریف گفت:به منظور رشد کسب و کار نوآورانه پس از دانشگاه می‌بایست زیرساخت‌های لازم شکل گیرد که خوشبختانه در استان فارس چند مرکز شتاب دهنده و مراکز نوآوری و کارآفرینی شکل گرفته که می‌تواند در هدایت و رشد افراد فعال در این حوزه ها نقش به سزایی داشته باشد.
 لازم به ذکر است که کارگاه آموزشی حرکت به سوی دانشگاه های نسل سوم به همت مسئولان محترم دانشگاه صنعتی برگزار شد و آقای دکتر نبی پور استاد محترم دانشگاه علوم پزشکی خلیج فارس مدرس این کارگاه بودند که علاوه بر معرفی دانشگاه های نسل سوم مطالب ارزشمندی در خصوص انقلاب صنعتی چهارم و شهر دانایی به شرکت کنندگان ارائه دادند.

 

تاریخ انتشار : 1397/08/13
کد : 188
تعداد بازدید: 71

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

◈ ◈آدرس: شیراز - بلوار چمران - ابتدای بلوار شاهد - باغ مهر جوان◈ ◈

07136242850-07136242863-07136242849