پنج شنبه 5 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها
 

سامانه ها

«نکوداشت امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری، فرزند دلیر فارس » رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی توسط بنیاد نخبگان استان فارس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، همزمان با هفته گرامی داشت دفاع مقدس ، و به منظور تکریم و بزرگداشت امیر دلاور ارتش اسلام، چهارمین همایش ملی پاسداشت نخبگی «نکوداشت امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی با عنوان «فرزند دلیر فارس» در روز چهارشنبه مورخ  4 مهرماه 1397 توسط بنیاد نخبگان استان فارس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، همزمان با هفته گرامی داشت دفاع مقدس ، و به منظور تکریم و بزرگداشت امیر دلاور ارتش اسلام، چهارمین همایش ملی پاسداشت نخبگی «نکوداشت امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی با عنوان «فرزند دلیر فارس» در روز چهارشنبه مورخ  4 مهرماه 1397 توسط بنیاد نخبگان استان فارس برگزار گردید.
در این همایش که با حضور جمع کثیری از مسئولان لشکری و کشوری، دانشجویان و افسران جوان، پیشکسوتان و فرماندهان دوران دفاع مقدس، اعضای هیات علمی، نخبگان، فرهیختگان و استعداد های برتر برگزار گردید از 37 سال ایثارگری، تلاش و مدیریت تاثیرگذار امیر دریادار دکتر سیاری تکریم به عمل آمد.
دکتر آریا الستی معاون بنیاد ملی نخبگان که به نمایندگی از دکتر ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان در این مراسم حضور یافته بود گفت:  مراسم امروز دارای یک ویژگی است که شاید با جلسات قبلی تکریم بنیاد ملی نخبگان تفاوت داشته باشد، در سال گذشته در دیداری که برخی از نخبگان با مقام معظم رهبری داشتند توصیه ای انجام شد که حاوی نکته بسیار مهمی بود و آن اشاره به جامعه نخبگان بود که امروز اگر شما فرصت اندیشیدن، تفکر، فعالیت علمی، فعالیت فرهنگی، فعالیت ادبی و هنری دارید مرهون ایثارگری های کسانی که برای این مرز و بوم امنیت را تامین کردند هست و خوب است که شما نخبگان این کشور در کنار فعالیت های علمی و فناورانه خودتان همواره نگاهی به کسانی که این شرایط را برای شما به وجود آورده‌اند داشته باشید.
دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس نیز در این مراسم گفت: خداوند را شاکریم که این توفیق را به ما داد تا در چهارمین همایش ملی «پاسداشت نخبگی» مراسمی را میزبانی کنیم برای تکریم و پاسداشت بزرگ مرد و فرهیخته ای که به بهترین شکل ممکن اثرگذاری خود را با تلاش، بلند همتی، ایثارگری و دلسوزی در سال های متمادی، به منصه ظهور رسانده است.
وی ادامه داد: امیر سیاری را اگر صرفا از دیدگاه یک نظامی، یک تکاور یا یک فرمانده موفق بنگریم، حق ایشان و حق ملت شریف ایران را ادا نکرده ایم. او یک دانشمند و عالم عارف است. نخبه ای که دارای مدارج علمی ممتاز در رده خود بوده و از نظر مدیریت و نو آوری در  سطح بالایی قرار دارد. کسی که در کنار طی کردن پله پله ی مدارج فرماندهی، مراحل نخبگی علمی را نیز گام به گام به نحو احسن پیموده است، از یک افسر تکاور تا رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران... از یک کارشناس نظامی تا یک متخصص و استاد تمام دانشگاه در مدیریت امور دفاعی...
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس افزود: تکریم از امیر سیاری فقط تکریم از او نیست، تکریم از تمام تکاورانیست که در اوایل جنگ، صبحگاهان با صلابت و مقتدر به خرمشهر رفتند ولی سالم بازنگشتند تا به همراه دیگر نیروهای دلیر، حماسه مقاومت 34 روزه را بسازند. تکریم تمامی دلاورانی است که حماسه مقاومت و سپس شکست حصر آبادان را آفریدند. تکریم تمام دریادلان و مهندسان مبتکری است که از سواحل، جزایر و مرزهای آبی ایران سر افراز،  نگهبانی و حفاظت کرده و می کنند. تکریم تمامی دانشمندان و مبتکران دریایی است که با تولید و تکمیل تجهیزات و برنامه ریزی های هوشمندانه پرچم پر افتخار ایران اسلامی را در آب های آزاد بین المللی به اهتزار در آوردند.
در ادامه این مراسم حضرت آیت الله دکتر دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، امیر دریادار مهندس امیر رستگاری، معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، ناخدا یکم بازنشسته تکاور هوشنگ صمدی فرمانده امیر سیاری در دوران دفاع مقدس، ناخدا بازنشسته علی جعفری جبلی از همرزمان امیر سیاری در دوران دفاع مقدس و خانم سروناز سیاری دختر امیر سیاری به بیان نکاتی در ارتباط با ویژگی ها و خدمات امیر سیاری به ایران اسلامی پرداختند. 
همچنین دکتر صالحی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی پیامی ویدیویی را به این مراسم ارسال کرد که گزیده ای از ویژگی های شخصیتی و خدمات امیر دریادار سیاری را بیان نمود.
به عنوان سخنران آخر این مراسم باشکوه نیز امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری در جایگاه قرار گرفت و گفت: امیدواریم که چون در هفته دفاع مقدس هستیم همیشه به دنبال این باشیم که بتوانیم فرهنگ و ارزشهای دفاع مقدس را به نسل‌های آینده منتقل کنیم که همه بدانند که دشمن تا بن دندان مسلح چگونه به این کشور حمله کرد و چه اهدافی را در سر داشت و چه کسانی و چگونه با ایثارگری و از خودگذشتگی و جان شیرین را در طبق اخلاص گذاشتن پای کار آمدند و خونشان را نثار کردند و هستی شان  را دادند تا امروز ما سر افراز باشیم، تا امروز ما در داخل کشور امنیت داشته باشیم، امنیتی که همه دشمنان ما امروز به دنبال آن هستند که این را از ما بگیرند و می‌بینیم که در گوشه ای که خدشه ای وارد می شود چقدر ملت ما تحت تاثیر قرار می گیرد. ارزش این امنیت را بدانید که به برکت خون همان شهدا و ایثارگری همه عزیزانی که در دفاع مقدس تلاش کردند و کوشش نمودند است.
امیر سیاری با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس گفت: خاطره گو نیستم و عادت هم ندارم اما ذکر چند مطلب خوب و آموزنده است. درسی را من یاد گرفتم، شنیدم از شهید فلاحی که قبل از انقلاب فرمانده مرکز پیاده یا مرکز علوم و فنون اینجا بودند. انسان بسیار مقتدر...  بعد از عملیات حصر آبادان شهید شدند. گفتند که سوسنگرد داشت اشغال می شد، فلاحی و همکاران رفته بودند برای شناسایی، در حالی که تمام منطقه زیر آتش دشمن بود و معمولا در زمان اصابت گلوله توپ به زمین همه پناه می‌گیرند و در جایی سعی می‌کنند جانپناه پیدا کنند، به فلاحی می‌گفتند پناه بگیر یا خم شو، می گفت من در کشورم خم نمی شوم، دشمن است که باید خم شود و برود. و من این را دیدم…  از دلاور مردی به نام صمدی که در خرمشهر در حالی که مجروح شده بود و خون پوتینش را پر کرده بود می‌خواستیم پای ایشان را ببندیم قبول نمی کرد می گفت نمی نشینم دشمن نباید ببیند که صمدی نشسته است! اینها آموزنده است و باید بدانید که چه کسانی برای تمامیت ارضی و اسلام و شرف و ناموس این کشور ایستادند.
امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری در پایان گفت:  کلام آخر اینکه جوانان این کشور همانگونه که در دفاع مقدس در مقابل دشمن ایستادند و پوزه دشمن را به خاک مالیدند، می توانند همانطور که آقای دکتر اشاره فرمودند با توکل به خدا با علم، دانش،رشادت شجاعت، همت و غیرت که در درونشان وجود دارند و هویتی که دارند و همت بالایی که دارند و با بصیرت و دشمن شناسی می‌توانند کشور جمهوری اسلامی ایران را به بالاترین قله های افتخار علم و دانش برسانند.
شایان ذکر است در پایان این مراسم لوح ارج نامه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان به همراه هدایا و لوح های تقدیری از طرف بنیاد نخبگان استان فارس و دیگر سازمان ها و دستگاه های کشوری و استانی به امیر سیاری تقدیم گردید.

 

 

گالری تصاویر

تاریخ انتشار : 1397/07/12
کد : 173
تعداد بازدید: 156

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

◈ ◈آدرس: شیراز - بلوار چمران - ابتدای بلوار شاهد - باغ مهر جوان◈ ◈

07136242850-07136242863-07136242849