سه شنبه 2 بهمن 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها
 

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان فارس: توجه ویژه بنیاد نخبگان فارس به شناسایی مستعدین در حوزه های مختلف دانش آموزی است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد  نخبگان استان فارس در روز جمعه مورخ 7 اردیبهشت ماه 1397، حدود 20 نفر از افراد اعضای هیئت رئیسه و هیئت علمی دانشگاه شیراز و علوم پزشکی و تنی چند از پزشکان و افراد خیر و نیک اندیش در محل بنیاد نخبگان فارس با رئیس این بنیاد دیدار کردند. 

به گزارش روابط عمومی بنیاد  نخبگان استان فارس در روز جمعه مورخ 7 اردیبهشت ماه 1397، حدود 20 نفر از افراد اعضای هیئت رئیسه و هیئت علمی دانشگاه شیراز و علوم پزشکی و تنی چند از پزشکان و افراد خیر و نیک اندیش در محل بنیاد نخبگان فارس با رئیس این بنیاد دیدار کردند. رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در این نشست ضمن تشکر از این بزرگان ضمن تشریح نحوه شکل گیری و اهداف بنیاد ملی نخبگان و حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: لزوم توجه به شناسایی دقیق افراد مستعد برتر در مقاطع مختلف سنی که جزء اهداف اصلی بنیاد نخبگان است ما را بر آن داشته است تا با تاکید بر تمرکز زدایی، با سفر به شهرستان‌های مختلف استان فارس ضمن دیدار با مسئولان مختلف نسبت به زمینه‌سازی اجرای برنامه‌ها و مدرسه فصلی خلاقیت و همچنین تورهای نوآوری و کارآفرینی اقدام کنیم.
 دکتر شریف گفت: توجه به پژوهش سراهای دانش آموزی با استفاده از پتانسیل خیران نخبه پرور، گام مهمی است که در مجمع خیران نخبه پرور فارس همگام با بنیاد نخبگان استان فارس دنبال می گردد. تا کنون حداقل 5000 جلد کتاب از طریق اقدامات خداپسندانه نیک اندیشان علاقمند به حوزه تعلیم و تربیت، چندین دستگاه کامپیوتر و تلسکوپ، تجهیزات آزمایشگاه رباتیک و غیره در اختیار حدود 20 پژوهشسرای دانش آموزی استان فارس قرار گرفته است.
 رئیس بنیاد نخبگان استان فارس دلیل توجه ویژه به این پژوهش سراها را انتخاب پژوهش سرا به عنوان محل هدایت دانش آموزانی که مراحل اولیه شناسایی دربرنامه شهاب را طی کرده اند ذکر کرد و گفت: نگاه بعضی از افراد به پژوهش سرا یک یا چند آزمایشگاه با توجه به مقوله پژوهش و تحقیق و نحوه اندیشیدن مغفول واقع شده است.
وی افزود:  تشکیل اردوهای مهارتی پژوهشی بنیاد فارس به این نقیصه پرداخته و علاوه بر تجهیز آزمایشگاه‌های این پژوهشسراها که یک رکن لازم است به حوزه دیگر یعنی ایده پردازی، تفکر و خلاقیت و انجام تحقیقات هدفمند را در رکن دیگر دنبال می‌کند.
 در پایان مراسم جمعی از شرکت‌کنندگان کمک‌های خود را به مجمع خیران نخبه پرور اهدا نمودند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/15
کد : 104
تعداد بازدید: 112

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد

◈ ◈آدرس: شیراز - بلوار چمران - ابتدای بلوار شاهد - باغ مهر جوان◈ ◈

07136242850-07136242863-07136242849