رئیس بنیاد نخبگان فارس / بنیاد نخبگان استان فارس در تلاش است تا چرخه زیرساخت اساسی در اکوسیستم کارآفرینی را تکمیل نمایند

در مجمع عمومی سالانه مجمع خیران نخبه پرور فارس که در روز چهارشنبه مورخ 6 دیماه 1396 با حضور استاندار فارس، شهردار شیراز، جمعی از رؤسا و مسئولان دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی استان، تعدادی از اساتید برنده جایزه علامه طباطبایی(ره)، جمعی از استعداد های برتر و مخترعان برتر و تعدادی از خیران و صاحبان صنایع فارس برگزار گردید

 در مجمع عمومی سالانه مجمع خیران نخبه پرور فارس که در روز چهارشنبه مورخ 6 دیماه 1396 با حضور استاندار فارس، شهردار شیراز، جمعی از رؤسا و مسئولان دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی استان، تعدادی از اساتید برنده جایزه علامه طباطبایی(ره)، جمعی از استعداد های برتر و مخترعان برتر و تعدادی از خیران و صاحبان صنایع فارس برگزار گردید، دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: این بنیاد با همکاری با مجمع خیران نخبه پرور فارس در تلاش است تا با حمایت از نوجوانان و جوانان و افراد مستعد برتر چرخه زیرساخت اساسی در اکوسیستم کارآفرینی را تکمیل نماید.

وی با  اشاره به تشکیل این مجمع در اواسط سال ۱۳۹۵ گفت: اگرچه حمایت از استعدادهای برتر دانشجویی و برگزیدگان ادبی، هنری و قرآنی، سرآمدان و دانشمندان در حوزه های مختلف در دستور کار بنیاد ملی نخبگان قرار دارد و همه ساله از این مخاطبان در حد توان حمایت می شود اما به دلیل محدودیت‌های مالی، شعاع دایره این حمایت از بزرگان به مراتب کوتاه تر از واقعیت‌های موجود جامعه است لذا این مجموعه در تلاش است تا خیران نیک اندیش را که با عشق خدمت به کشورشان در احداث مدارس، مراکز آموزشی تحقیقاتی، بیمارستان ها و تجهیز آنها گام برمی‌دارندف یاری نموده و از نیروی انسانی توانمند، کارآمد و نخبه که رکن اصلی در هویت بخشی به هر کدام از این مراکز هستند را حمایت نماید.

 رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ادامه داد: اعطا پسا دکتری به دانش آموختگان برتر، اعطا جایزه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان، اعطا جایزه به نام بزرگان در حوزه های علمی، صنعتی و کارآفرینی از دیگر اهداف مجمع خیران نخبه پرور فارس است.

 دکتر شریف اضافه کرد: بعضی از مواردی که ظرف ۹ ماه گذشته با جدیت دنبال شده است؛ اعلام فراخوان جایزه تحصیلی به نام پروفسور فیروز آبادی است که در خرداد ماه سال جاری در دومین مجمع عمومی رونمایی شد. این فراخوان با همکاری دانشگاه شیراز به تمام دانشگاه‌های مهم کشور اعلام گردیده است و متقاضیان در حال بارگذاری تقاضاها و اطلاعات خود در سامانه ای که توسط مجمع طراحی گردیده است می باشند.

شایان ذکر است در این جلسه که مجمع عمومی سالانه خیران نخبه پرور فارس بود از چهار جایزه زیر رونمایی شد:

  • 1-جایزه پسا دکتری امید: با همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجمع خیرین سلامت فارس که به حداقل ۱۵ نفر از دانش آموحتگان برتر حوزه پزشکی و سلامت که در زمینه طرح های کاربردی و مورد نیاز کشور تحقیق نمایند اهدا خواهد شد.
  • 2- جایزه تحصیلی امید: این جایزه مخصوص دانش آموزان و دانشجویان دارای استعداد برتر است که تا کنون ۷۵ نفر از دانش آموزان شهرستانهای استان فارس و از خروجی برنامه ملی شهاب در مقطع ششم ابتدایی و همچنین در مقطع متوسطه شناسایی و مورد حمایت قرار گرفته اند.
  • 3- جایزه علمی رامک: در حوزه ایده پردازی و خلاقیت در زمینه علوم و صنایع غذایی و همچنین به دانشجویانی که در راستای حل یکی از مشکلات کشور در زمینه مواد غذایی و لبنی موفق شوند این جایزه اهدا خواهد شد.
  • 4- جایزه کارآفرینی ذوالانواری: این جایزه مخصوص کارآفرینان حوزه فرش و صنایع دستی می باشد که همه ساله به برگزیدگان این گروه اعطاء خواهد شد

 فراخوان مربوط به این موارد در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.


تاریخ انتشار : 1396/10/13
کد : 34
تعداد بازدید: 5001