رییس بنیاد نخبگان فارس:
تخصص میان‌رشته‌ای، لازمۀ دانشگاه نسل سوم و چهارم است

شریف با اشاره به لزوم تقویت دانشگاه در حل مسائل کشور، گفت: ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای، زمینه را برای ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم فراهم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حبیب شریف؛ رییس بنیاد نخبگان استان فارس در پنجاه‌ودومین کنفرانس ریاضی کشور با اشاره به لزوم کسب مهارت‌های ارزش‌آفرینی در دانشگاه کشور، گفت: در اکثر دانشگاه‌های کشور، آموزش و پژوهش به صورت خطی است؛ یعنی دانشجویان به نحوی آموزش می‌بینند که پس از فراغت از تحصیل به دنبال شغل کارمندی باشند.

وی افزود: این در حالیست که به دلیل افزایش جمعیت و اشباع شدن این گونه شغل‌ها، عملاً بسیاری از افراد از یافتن شغل مناسب بی‌نصیب می‌مانند.

شریف ادامه داد: به دلیل گسترش بی‌رویه مراکز آموزش عالی در کشور، زیرساخت‌های لازم برای آموزش مهارت‌های کسب‌وکار مورد نیاز جامعه در اکثر دانشگاه‌ها فراهم نشده است و حتی از دانشگاه‌های جامع و معتبر کشور نیز به دلیل اینکه توجه اصلی آنها بر چاپ مقاله است، نمی‌توان انتظار داشت که اثربخشی مفیدی در راستای تربیت افراد نوع ارزش‌آفرین داشته باشند.

 وی اظهار داشت: انقلاب صنعتی چهارم در کشورهای پیشرفته شکل گرفته است اما در اکثر دانشگاه‌های ایران هنوز روش‌های سنتی در تربیت دانشجویان دنبال می‌شود.

رییس بنیاد نخبگان فارس تصریح کرد: اساتید می‌توانند انگیزه درونی خود را در راستای خدمت بیشتر به جامعه و حل و فصل مشکلات کشور تقویت کرده و با ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای، زمینه را برای ایجاد دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش بعضی از دوره‌های مورد نیاز ورود به یک اکوسیستم کارآفرینی، در زمرۀ رسالت‌های ریاضی‌دانان کشور است.

لازم به ذکر است، پنجاه‌ودومین کنفرانس ریاضی کشور به میزبانی کرمان برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1400/06/16
کد : 20454
تعداد بازدید: 44