دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در نشست صمیمانه با مسول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس مطرح کرد:
ظرفیت‌های نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان به کمک جامعه نخبگانی بیاید.

نشست صمیمانه‌ای با حضور ریاست بنیاد نخبگان فارس و کارشناسان آن با مسول نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس به همراه معاون ایشان و مسول واحد خواهران در محل بنیاد نخبگان فارس برگزار شد که منتج به همکاری‌های مشترک بیش از پیش این دو نهاد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ به دعوت بنیاد نخبگان استان فارس نشستی صمیمانه با دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان فارس برگزار گردید. در این نشست دکتر حبیب شریف رئیس بنیاد نخبگان استان فارس به بیان مشکلات موجود در راه نخبگان به ویژه بروکراسی هایی که ایجاد می‌شود انتقاد کردند و پیشنهاداتی برای رفع این موانع و تسهیل آن‌ها ارائه دادند که با همکاری نهادهای رهبری در استان قابلیت اجرا دارد. ایشان در ادامه به معرفی مجمع خیران نخبه پرور فارس و عملکرد چند ساله این سازمان مردم نهاد و همکاری‌های آن با بنیاد نخبگان استان فارس  پرداختند و ضمن معرفی جوایز تعریف شده به نام اساتید شاخص عنوان کردند: دانشجو از استاد تاثیرپذیری بیشتری دارد و ما از این موضوع به بهترین شکل استفاده گردیم و چه خوب است نهاد رهبری در دانشگاه‌ نیز با اساتید دوره هایی را برای دانشجویان برگزار نماید. رئیس بنیاد نخبگان استان فارس از دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ های استان فارس دعوت به همکاری و حضور در مجمع خیران نخبه پرور فارس کردند.
در ادامه آقای رامین باستان کارشناس بنیاد نخبگان استان فارس به تشریح طرح شهید آشتیانی پرداختند و پیشنهاد همکاری برای برگزاری مشترک دوره‌های مجازی معرفت‌افزا را برای استادیاران جوان ارائه دادند. ایشان همچنین در حوزه سرآمدان توضیح دادند که: شناسایی افراد سرآمد به صورت متمرکز در تهران انتخاب و برنامه ای ملی می باشد اما لازم است در استان همکاری میان نهادهای مختلف جهت شرکت پرشور صورت پذیرد.
سپس حجت الاسلام مقامی مسول نهاد رهبری در دانشگاه‌‌های استان فارس ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت و خدمت بنیاد نخبگان استان فارس به جامعه نخبگانی گفتند: نهاد رهبری در دانشگاه‌ها این ظرفیت را دارد که دوره‌های معرفت افزایی را با همکاری بنیاد نخبگان فارس در تمامی دانشگاه‌هایی که دفتر نهاد دارند برگزار نماید. ایشان برگزاری دوره های ۱۶ ساعته معرفت‌افزایی را به صورت حضوری قبل از کرونا و هم اکنون به صورت مجازی کامل توضیح دادند.
مسول نهاد رهبری در دانشگاه‌ های استان فارس در ادامه تقاضای همکاری برای ایجاد اندیشکده، مراکز دانش‌بنیان و دیگر موسسات علمی-پژوهشی با محوریت خانواده از بنیاد نخبگان فارس کرد.
در پایان مقرر شد دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ های استان فارس در حوزه سرآمدان قرآنی و حوزوی و برگزاری دوره ویژه دانشجویان و استادیاران جوان(طرح شهید آشتیانی) با بنیاد همکاری و همچنین تقبل هزینه یک جایزه به نام یک شهید و یا روحانی در مجمع خیران نخبه پرور فارس کنند.
این دیدار در روز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور ریاست و کارشناسان بنیاد نخبگان استان فارس دکتر شریف و آقای باستان و مسولان دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ های استان فارس حجت الاسلام والمسلمین مقامی رئیس دفتر، حجت الاسلام کوهی معاون و خانم غزنوی مسول واحد خواهران در محل بنیاد نخبگان فارس صورت گرفت و ۳ ساعت به طول انجامید.

گالری تصاویر

تاریخ انتشار : 1400/04/21
کد : 20442
تعداد بازدید: 44