به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد:
چهارمین و آخرین مرحله دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری ویژه معلمان فارس برگزار شد.

چهارمین و آخرین مرحله دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری ویژه معلمان فارس برگزار شد.

چهارمین مرحله دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری ویژه معلمان فارس با برگزاری کارگاه های آشنایی با روش پژوهش با محوریت خلاقیت، آشنایی با انواع نوآوری و کسب و کارهای نوپا، آشنایی با اصول مالکیت فکری، آشنایی با اصول خودشناسی و آشنایی با مدل های کسب و کار به مدت ۱۲ ساعت به صورت مجازی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، کارگاه های مرحله چهارم و آخر دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری ویژه معلمان فارس برگزار شد. در این دوره ابتدا روز چهارشنبه ۹ تیرماه کارگاه آشنایی با روش پژوهش با محوریت خلاقیت توسط دکتر حسین میهمی عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و مدیر علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی برگزار شد. دراین کارگاه ابتدا چند مجله مرتبط با خلاقیت و آخرین عنوان های کارشده به شرکت کنندگان معرفی شد سپس به چیستی پژوهش  و معرفی انواع پژوهش ها اشاره کردند. دکتر میهمی در ادامه به تشریح روش های پژوهشی(کمی، کیفی و تلفیقی) و انواع طبقه بندی های آنها پرداختند.
در کارگاه دوم دکتر حامد دهقانپور دکترای اقتصاد کشاورزی و مشاور پارک علم و فناوری فارس به ارائه مطالبی در خصوص آشنایی با انواع نوآوری و کسب و کارهای نوپا پرداختند. ایشان ابتدا به تعریف نوآوری، لزوم و چگونگی نوآوربودن در اجتماع و کسب و کار اشاره کردند و سپس شیوه های ارزیابی ایده را آموزش دادند.
درکارگاه آشنایی با اصول مالکیت فکری دکتر دهقانپور کارگاه را با تعریف مالکیت فکری شروع کردند و در ادامه به تشریح پتنت پرداختند. ایشان در خصوص اختراع، طرح های صنعتی اشاراتی داشتند و به بحث چگونگی ثبت اختراع و فرآیندهای آن در ایران به تفصیل توضیح دادند.
در کارگاه آشنایی با اصول خودشناسی دکتر سمیرا راه‌پیما دکترای روانشناسی تربیتی از چگونگی انتخاب درست در مسئله ها و انتخاب های زندگی صحبت کردند. ایشان مهارت حل مسئله را یکی از ۱۰ مهارت عنوان شده از سوی سازمان بهداشت جهانی عنوان کردند و نقش خودآگاهی به عنوان یکی از ابعاد وجودی انسان در پرورش این ۱۰ مهارت را نقش محوری دانستند.   دکتر راه‌پیما‌ به شرکت کنندگان چگونگی کشف ارزش های شخصی را در راستای هدف گذاری در زندگی آموختند.
در آخرین کارگاه از آخرین مرحله دوره تربیت مربی خلاقیت ویژه معلمان فارس خانم مهناز رفعت‌ماه مشاور منابع انسانی ابر دراک
، مشاور توسعه کسب و کار و مدیر سابق شتابدهنده کوانتوم به ارائه مدل های کسب و کار و شیوه نوشتن بیزینس پلن برای شروع هر کار روی آورده و به صورت مشارکتی از شرکت کنندگان خواستند که طرح کسب و کار بنویسند و سپس به بررسی آنها پرداختند.

گفتنی است دوره تربیت مربی خلاقیت و نوآوری معلمان توسط بنیاد نخبگان استان فارس برگزار می شود و چهارمین دوره آن از آذرماه ۱۳۹۹ شروع و آخرین مرحله آن از تاریخ ۹ الی ۱۲ تیرماه به صورت مجازی توسط بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

گاری تصاویر

تاریخ انتشار : 1400/04/21
کد : 20440
تعداد بازدید: 32