به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد:
کارگاه علم و هنر: اوریگامی در ریاضیات

کارگاه اوریگامی در ریاضیات توسط بنیاد نخبگان استان فارس و با تدریس آقای غلامرضا سروی به مدت 3 ساعت در بستر مجازی برگزار گردید. در این کارگاه به معرفی هندسه‌ ی اوریگامی و مقایسه‌ ی آن با هندسه اقلیدسی و آموزش گل رز اوریگامی و بیان کاربرد آن در صنعت پرداخته شد.

بنا به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، کارگاه اوریگامی در ریاضیات توسط بنیاد نخبگان استان فارس و با تدریس آقای غلامرضا سروی برگزار گردید. ایشان در ابتدا به معرفی اوریگامی و خاستگاه آن اشاره کردند: کلمه اوریگامی کلمه‌‌ای ژاپنی است و به هنر تا زدن اصولی و هندسی کاغذ گویند. سروی درباره نگاه عوام به اوریگامی و کاربرد واقعی آن گفت: بر خلاف تصور عموم که اوریگامی را کاردستی کودکانه می‌دانند، اما اینچنین نبوده و اوریگامی بر پایه‌ی اصول مهندسی و هندسی عمل می‌کند و با استفاده از همین اصول می‌شود، در طراحی ساختارهای مهندسی از آن استفاده نمود.
در ادامه ایشان سرفصل‌های زیر را در کارگاه ارائه نمودند:
1-معرفی هندسه‌ی اقلیدسی و اصول آن
2-معرفی مسائل سه گانه‌ی غیر قابل حل عهد باستان (تثلیث زاویه، تربیع دایره، تضعیف مکعب) و بررسی آنها با اصول هندسه اقلیدسی
3- معرفی هندسه‌ی اوریگامی و مقایسه‌ی آن با هندسه اقلیدسی
4-حل مسائل سه گانه‌ی با استفاده از هندسه اوریگامی
5- اثبات حل مسائل با قوانین هندسی
6- آموزش گل رز اوریگامی و بیان کاربرد آن در صنعت
در انتهای این کارگاه که با آموزش‌های تئوری و عملی همراه بود شرکت‌کنندگان توانستند شیوه ساخت گل رز به روش اوریگامی را به طور عملی یاد بگیرند.
این کارگاه در تاریخ 2 تیرماه 1400 ساعت 16 به مدت سه ساعت در بستر مجازی توسط بنیاد نخبگان فارس برگزار گردید.

گالری عکس

تاریخ انتشار : 1400/04/08
کد : 20436
تعداد بازدید: 57