سه شنبه 30 دی 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی به صورت کاملا مجازی برگزار شد

سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی به صورت کاملا مجازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی که مقرر بود در اسفندماه سال 98 برگزار گردد به دلیل شیوع بیماری کرونا تا عادی شدن شرایط به تعویق افتاد، با توجه به تداوم شرایط فوق العاده از 30 مردادماه تا 13 شهریورماه 99 به صورت مجازی برگزار شد.
مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی که به همت جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان استان فارس و با حمایت این بنیاد از تابستان سال 94 شروع شده، از بهار سال 97 تا زمستان سال 98 برای 445 نفر از دانش آموزان شهرستان های استهبان، خنج، لامرد، فیروزآباد و نواحی چهارگانه شیراز برگزار شد و از این تعداد شرکت کننده بعد از سه مرحله 97 نفر موفق به حضور در مرحله چهارم و سومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی شدند.
این تعداد در مرحله چهارم ضمن ارائه پروژه های نهایی خود، در کارگاه های آموزشی و دیگر برنامه های در نظر گرفته شده به صورت مجازی شرکت نمودند.
در مدت برگزاری دومین جشنواره پایانی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی تعداد 71 پروژه در حوزه های مختلف پژوهشی، ادبی و کتابخوانی مورد ارزیابی قرار گرفت. برای ارزیابی پروژه ها به صورت مجازی در مدت 3 روز از 30 مردادماه تا 31 شهریور ماه، 8 پنل موازی داوری در فضای مجازی به مدت مجموع 40 ساعت در نظر گرفته شده بود. در هر پنل هم بنابر موضوع انتخابی 2 داور تخصصی به ارزیابی ارائه دانش آموز پرداختند.
در ادامه برنامه دانش آموزان در 4 وبینار با موضوعات عمومی هوش هیجانی، خودشناسی، مدیریت زمان و انواع تفکر شرکت کرده و پس از آن دانش آموزان بنابر رشته ای که در آن پروژه ارائه نموده بودند در وبینارهای تخصصی و تکمیلی روش پژوهش فنی و مهندسی، روش پژوهش علوم انسانی، ادبی و کتابخوانی شرکت نمودند.
در پایان این بخش نیز نشستی با استاد مصطفی رحماندوست برای دانش آموزان بخش ادبی و کتابخوانی به صورت مجازی برگزار شد که در این نشست ضمن آشنایی نزدیک شرکت کنندگان با استاد، ایشان به سوالات دانش آموزان پاسخ دادند.
در نهایت و در روز پنج شنبه 13 شهریورماه، نتایج نهایی در اختتامیه ای که به صورت مجازی در بستر آپارات و اینستاگرام برای شرکت کنندگان به صورت زنده پخش گردید پس از خوش آمدگویی دکتر حبیب شریف رییس بنیاد نخبگان استان فارس و توضیحاتی در رابطه با مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی و هم چنین نحوه حمایت بنیاد و مجمع خیران نخبه پرور فارس از برگزیدگان، محمد رامین باستان مدیر اجرایی برنامه گزارشی از فرآیند اجرایی برنامه ارائه نمود و پس از آن  با اعلام نتایج نهایی، 63 نفر از شرکت کنندگان با کسب مقام اول به عنوان «سفیر خلاقیت» در شهرستان خود انتخاب شدند و 19 نفر از ایشان از طرف مجمع خیران نخبه پرور فارس به مدت حداقل یک سال «جایزه تحصیلی و توانمندسازی امید» را دریافت خواهند کرد، هم چنین 31 نفر با کسب مقام دوم علاوه بر دریافت لوح تقدیر و هدیه به عنوان عضو افتخاری کمیته علمی مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی انتخاب شدند و 3 نفر هم رتبه سوم را کسب نمودند.
  نتایج نهایی به شرح زیر اعلام گردید: (به ترتیب شهرستان و ناحیه)

گالری تصاویر

ردیف

نام

نام خانوادگی

جنسیت

ناحیه/ منطقه

رتبه

جایزه تحصیلی امید

1

نیما

عشاق

پسر

شهرستان استهبان

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

2

الناز

کدیور

دختر

شهرستان استهبان

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

3

محدثه

مرادی

دختر

شهرستان استهبان

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

4

علی

ایزدی

پسر

شهرستان استهبان

اول

 

5

کیارش

رویگر

پسر

شهرستان استهبان

اول

 

6

محمد عرفان

سلمانی نژاد

پسر

شهرستان استهبان

اول

 

7

ابوالفضل

طاهری حقیقی

پسر

شهرستان استهبان

اول

 

8

رقیه

کاظم زاده

دختر

شهرستان استهبان

اول

 

9

رضا

موحدپور

پسر

شهرستان استهبان

اول

 

10

علیرضا

میرزایی فرد

پسر

شهرستان استهبان

اول

 

11

نگین

چاره جو

دختر

شهرستان استهبان

دوم

 

12

فاطمه

فربود

دختر

شهرستان استهبان

دوم

 

13

لیلا

کشاورز

دختر

شهرستان استهبان

دوم

 

14

فاطمه

گنجی زاده

دختر

شهرستان استهبان

دوم

 

15

فاطمه

الهی

دختر

شهرستان استهبان

سوم

 

16

صدف

آلسعدی

دختر

شهرستان خرامه

اول

 

17

درنا

دانیال

دختر

شهرستان خنج

اول

 

18

حدیث

شاهدوست

دختر

شهرستان خنج

اول

 

19

یسنا

شیخ زاده

دختر

شهرستان خنج

اول

 

20

ستایش

قادری

دختر

شهرستان خنج

اول

 

21

یاسمین

نورسته

دختر

شهرستان خنج

اول

 

22

سونیا

چربدست

دختر

شهرستان خنج

دوم

 

23

ابوالفضل

شمشیری

پسر

شهرستان خنج

دوم

 

24

علیرضا

قادرپور

پسر

شهرستان خنج

دوم

 

25

پارسا

قادری جعفربیگلو

پسر

شهرستان خنج

دوم

 

26

پویا

قنبری

پسر

شهرستان خنج

دوم

 

27

روژان

قهرمانپور

دختر

شهرستان خنج

دوم

 

28

آمنه

نمازی

دختر

شهرستان خنج

دوم

 

29

علیرضا

آقارضایی

پسر

شهرستان فیروزآباد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

30

فاطمه

رزازی

دختر

شهرستان فیروزآباد

اول

 

31

سیده معصومه

هاشمی

دختر

شهرستان فیروزآباد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

32

سیده فاطمه

یوسفی

دختر

شهرستان فیروزآباد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

33

رقیه

چام

دختر

شهرستان فیروزآباد

اول

 

34

محمد جواد

عظیمی

پسر

شهرستان فیروزآباد

اول

 

35

مهسا

برخورداری

دختر

شهرستان فیروزآباد

دوم

 

36

مرضیه

دهقانی

دختر

شهرستان کازرون

اول

 

37

زهرا

رضایی

دختر

شهرستان کازرون

اول

 

38

صفورا

علیجانی

دختر

شهرستان کازرون

اول

 

39

سارا

آگاه

دختر

شهرستان لامرد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

40

فاطمه

حمیدنیا

دختر

شهرستان لامرد

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

41

عباس

ابراهیمی

پسر

شهرستان لامرد

اول

 

42

یاسمن

ابراهیمی

دختر

شهرستان لامرد

اول

 

43

امیر

باسردویی

پسر

شهرستان لامرد

اول

 

44

مهدی

حیاتی

پسر

شهرستان لامرد

اول

 

45

امیررضا

حیدری

پسر

شهرستان لامرد

اول

 

46

احسان

دهدار

پسر

شهرستان لامرد

اول

 

47

فاطمه

سعیدی

دختر

شهرستان لامرد

اول

 

48

سیما

شجاعی

دختر

شهرستان لامرد

اول

 

49

یلدا

شهریاری

دختر

شهرستان لامرد

اول

 

50

محمدحسین

منصوری

پسر

شهرستان لامرد

اول

 

51

فاطمه

آزاد

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

52

فاطمه

پاکدل

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

53

مهدیه

زمانی

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

54

یاسمن

صفایی

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

55

انسیه

صفایی

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

56

مریم

عبدالهی

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

57

اسما

قیصری پور

دختر

شهرستان لامرد

دوم

 

58

مهرسا

اکبرپور

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

59

شادی

زردشت

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

60

فاطمه

صفایی زاده

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

61

ریحانه

کشاورز

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

62

مریم

کشاورز

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

63

نجمه

کنعانی

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

64

مهسا

نظری

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

65

سارا

عباسی

دختر

ناحیه چهار

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

66

مریم

حقیقت

دختر

ناحیه چهار

اول

 

67

زهرا

محمدی

دختر

ناحیه چهار

اول

 

68

ملیکا

ملک زرقانی

دختر

ناحیه چهار

اول

 

69

زهرا

تقی نژاد

دختر

ناحیه چهار

دوم

 

70

مائده

حیدری

دختر

ناحیه چهار

دوم

 

71

فاطمه

داورپناه

دختر

ناحیه چهار

دوم

 

72

هیوا

محمد رفیعی نژاد

دختر

ناحیه چهار

دوم

 

73

فاطمه

کریمی

دختر

ناحیه چهار

دوم

 

74

مهبا

رنجبر

دختر

ناحیه چهار

سوم

 

75

سنا

زارع پور

دختر

ناحیه چهار- ناحیه یک

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

76

ریحانه

اسماعیلی

دختر

ناحیه دو

اول

 

77

راییتی

باقری لنکرانی

دختر

ناحیه دو

اول

 

78

نجمه

خلیفه

دختر

ناحیه دو

اول

 

79

فاطمه

فرشتگان

دختر

ناحیه دو

اول

 

80

آوینا

یزدان پناه

دختر

ناحیه دو

اول

 

81

درنا

شیبانی

دختر

ناحیه دو

دوم

 

82

زینب

محقق

دختر

ناحیه سه

دوم

 

83

عرفان

آبلوچ

پسر

ناحیه سه- ناحیه دو

سوم

 

84

محمد محسن

سقط کار

پسر

ناحیه سه- ناحیه یک

دوم

 

85

فاطمه

ضرغامی

دختر

ناحیه یک

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

86

هانیه

نجفی

دختر

ناحیه یک

اول

مشمول جایزه تحصیلی امید مجمع خیران نخبه پرور فارس

87

نسترن

پیکرستان

دختر

ناحیه یک

اول

 

88

احمد رضا

دهقانی

پسر

ناحیه یک

اول

 

89

نرجس

رضایی

دختر

ناحیه یک

اول

 

90

زهرا

زارع دهقانانی

دختر

ناحیه یک

اول

 

91

ندا

صالحی

دختر

ناحیه یک

اول

 

92

آتنا

علیایی

دختر

ناحیه یک

اول

 

93

آریتا

مقدم

دختر

ناحیه یک

اول

 

94

شیوا

پناهیان

دختر

ناحیه یک

دوم

 

95

پارمیدا

مسیح زاده

دختر

ناحیه یک

دوم

 

96

کیمیا

نظری

دختر

ناحیه یک

دوم

 

97

محمد حسین

یوسفی

پسر

ناحیه یک

دوم

 

تاریخ انتشار : 1399/06/16
کد : 10308
تعداد بازدید: 277