سه شنبه 30 دی 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

برگزاری نشست نخبگان و صاحبان شرکت های دانش بنیان با رئیس کل و جمعی از مسئولان دادگستری فارس، رئیس بنیاد نخبگان فارس و مسئولان دانشگاهی و پارک علم و فناوری فارس

برگزاری نشست نخبگان و صاحبان شرکت های دانش بنیان با رئیس کل و جمعی از مسئولان دادگستری فارس، رئیس بنیاد نخبگان فارس و مسئولان دانشگاهی و پارک علم و فناوری فارس

به منظور بررسی مشکلات نخبگان و صاحبان شرکت های دانش بنیان و کمک به رفع آن ها نشستی به همت بنیاد نخبگان فارس  و به میزبانی رئیس کل دادگستری استان فارس در روز شنبه مورخ 5 بهمن ماه 1398 برگزار گردید. در این نشست که با حضور رئیس بنیاد نخبگان فارس، رئیس کل و جمعی از معاونان دادگستری فارس، مدیر کل ثبت اسناد فارس، دادستان عمومی استان، رئیس دادگاه انقلاب استان، مدیر کل سازمان تعزیرات استان، معاون پارک علم و فناوری فارس، رئیس اداره استعداد های درخشان دانشگاه شیراز و بیش از 60 نفر از مخترعان برتر و مدیران شرکت های دانش بنیان و فعالان این حوزه برگزار گردید، حضار به بیان دغدغه های خود پرداختند.
در ابتدای این نشست، دکتر نبی از کارآفرینان برجسته کشور و داور برنامه «میدون» با اشاره به مزیت های رقابتی کشور در حوزه صادرات به ویژه در نساجی و صنایع تبدیلی کشاورزی گفت: در حال حاضر بازار بسیار خوبی برای محصولات ایرانی در کشورهای منطقه وجود دارد که با تلاش و خلاقیت می توان این بازار ها را تصاحب کرد و اشتغال و درآمد خوبی برای کشور ایجاد کرد.
حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری فارس نیز با اشاره به اهتمام رئیس قوه قضاییه به برخورد با فساد و حمایت از تولید کنندگان و نخبگان گفت: مجموعه دادگستری فارس نیز در این زمینه، آماده حمایت همه جانبه از تولید کنندگان و نخبگان فارس است.
 دکتر شریف رئیس بنیاد نخبگان فارس در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از توجه ویژه حجت الاسلام موسوی به نخبگان و دانشگاهیان گفت: این سومین نشستی است که با موضوع حمایت از نخبگان و تولید شرکت های نوپا و دانش بنیان در خدمت ایشان هستیم و امروز می خواهیم دغدغه های تولید کنندگان و نخبگان را بشنویم و از ایشان جهت رفع آن ها کمک بگیریم.
وی افزود: یکی از خواسته های ما این است که شعبه ویژه ای در دادگستری فارس جهت رسیدگی به مشکلات و امور نخبگان تشکیل شود و همچنین یکی از نیروهای فرهیخته دادگستری فارس را به عنوان مشاور امور نخبگان و رابط با این افراد معرفی نمایید تا دسترسی نخبگان و پیگیری مشکلاتشان روند تندتری به خود بگیرد.
دکتر نجیبی معاون دادگستری فارس نیز در این نشست با اشاره به فعالیت های ستاد پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان به ریاست رئیس کل دادگستری فارس گفت: این ستاد در حال حاضر مشکلات مربوط به شرکت های دانش بنیان را بررسی و در جهت رفع آن ها اقدام می نماید.
در ادامه این نشست مخترعان برتر و مدیران شرکت های دانش بنیان حاضر در جمع به بیان دغدغه های خود و نکاتی پرداختند از جمله: عدم اجرای قانون معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان در استان، نیاز به پایش فعالیت های شرکت های دانش بنیان و شناخت عوامل موفقیت و یا شکست برخی از آن ها، زمانبر بودن پروسه دریافت نشان استاندارد، لزوم شفاف سازی در ارتباط با ثبت دانش فنی به عنوان سرمایه اسمی شرکت های دانش بنیان، ایجاد مکانیزم قانونی جهت جذب سرمایه گذاران خطر پذیر و جلب اعتماد آن ها، لزوم برخورد جدی با پدیده قاچاق و همچنین لزوم برخورد جدی با فساد و رشوه خواری در برخی سازمان های دولتی.
در پایان این نشست حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: در هفته آینده جلسه دیگری با حضار برگزار خواهیم کرد تا مشکلات شما را به صورت جزئی بررسی و به خواست خدا آن چه که در توان و اختیار دادگستری هست را رفع خواهیم کرد.
وی همچنین اعلام کرد به زودی یکی از افراد فرهیخته دادگستری را به عنوان مشاور امور نخبگان و رابط با این افراد معرفی خواهد کرد تا نخبگان و صاحبان شرکت های دانش بنیان بتوانند راحتتر مسایل خود را پیگیری نمایند. همچنین مقرر گردید شعبه ای ویژه نخبگان در دادگستری فارس تشکیل گردد تا مسائل و مشکلات این حوزه در آن شعبه مورد بررسی قرار گیرد.

گالری تصاویر

تاریخ انتشار : 1398/11/06
کد : 10179
تعداد بازدید: 410