بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/01/26 - 00:02
  • - تعداد بازدید: 372
  • - تعداد بازدیدکننده: 366
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام تسلیت ریاست بنیاد نخبگان استان فارس در پی درگذشت پروفسور هاشم شرقی

پیام تسلیت ریاست بنیاد نخبگان استان فارس در پی درگذشت پروفسور هاشم شرقی، دانشمند نخبه برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان

انالله و انا الیه راجعون

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس، دکتر حبیب شریف ریاست محترم بنیاد نخبگان استان فارس در پیامی خطاب به خانواده فهیم، فرهیخته و فرزانه پروفسور هاشم شرقی نوشت: عروج استاد شرقی بزرگوار، دانشمندی صدیق از جامعه نخبگان کشور را که صبورانه زیست، صادقانه آموخت، صمیمانه روشنی بخشید و سبک بال از افق ناسوت پرکشید، به شما و جامعه علمی کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند جان آفرین خواستارم که روح پاک ایشان را در فردوس برین زانو به زانوی اولیای حق به آسودگی و آرامی برساند و به شما بازماندگان آن مرحوم عزیز صبر، عمری طولانی و عزت دنیا و آخرت عنایت فرماید.

شادروان پروفسور شرقی، عمر گرانبهای خود را صرف تعلیم و تعلم فرزندان این مرزوبوم نمود و همواره در ارتقای سطح علمی کشور، مؤثر و نقش‌آفرین بود. ایشان به‌عنوان یکی از مؤسسان دوره‌ی دکتری رشته‌ی شیمی در دانشگاه شیراز، عاملی بسیار مؤثر در رشد و تعالی جامعه‌ی علمی کشور بود.

عناوینی چون دانشمند برتر جهان اسلام، شیمیدان برجسته‌ی کشوری (سال 90)، استاد نمونه‌ی کشوری، برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان، سرآمد و نخبه برگزیده کشوری، چهره‌ی ماندگار استان فارس، پژوهشگر و استاد نمونه‌ی دانشگاه شیراز در کارنامه‌ی ایشان، گواه روشنی بر مرجعیت علمی و شایستگی‌های بی‌بدیل آن استاد فرزانه است. به‌یقین، خدمات و آثار علمی ارزشمند زنده‌یاد پروفسور شرقی و همین‌طور طیف وسیع شاگردان ایشان، به‌عنوان ذخیره‌ای گرانبها تا ابد نام و یاد نیک آن استاد گرانمایه را زنده نگاه خواهد داشت. زندگی نامه این دانشمند فرهیخته با نام "شور شرقی" به همت بنیاد نخبگان استان فارس و مجمع خیران نخبه پرور فارس تولید و به چاپ رسیده است.

امید که راه و منش ایشان نیز، به‌همت دانشجویان و همکاران ارجمند ایشان در سراسر کشور ادامه یابد.

نماهنگ تکریم بنیاد نخبگان استان فارس از پروسفور شرقی و دیگر دانشمندان بخش شیمی دانشگاه شیراز

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 170712
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس