بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
 • 1401/06/21 - 09:26
 • - تعداد بازدید: 1118
 • - تعداد بازدیدکننده: 1045
 • زمان مطالعه : 5 دقیقه

فراخوان مسابقه علمی دانشجویی شنوتک

فراخوان مسابقه علمی دانشجویی شنوتک

فراخوان مسابقه علمی دانشجویی شنوتک

اهداف مسابقه علمی شنوتک:

1-آشنایی نوجوانان و جوانان با علوم مختلف و جایگاه واقعی آن ها در پیشرفت و توسعه جامعه

2- ارائه اطلاعات جذاب و بروز در حوزه های مختلف علمی به نوجوانان و جوانان

3- معرفی سرآمدان و نخبگان ایرانی داخلی و خارجی به نوجوانان و جوانان در حوزه های مختلف

4- ایجاد شبکه ارتباطی میان متخصصین جوان داخل و خارج از کشور 

5- برگزاری جلسات گفتگو در زمینه موضوعات مطرح شده در پادکست در شبکه های اجتماعی گفتگو محور

 

روند اجرای مسابقه:

مسابقه علمی شنوتک بخشی از پروژه پادکست شنوتک می باشد که در قالب آن نوجوانان و جوانان بتوانند از طریق شرکت در آن، ضمن تعمیق دانسته های خود در زمینه های علمی مورد نظر، فعالیت های علمی جذابی را تجربه و با همسالان خود به اشتراک بگذارند.

بنابراین در هر فصل مسابقه ای در قالب پروژه یا طرح مساله علمی مطرح خواهد شد که مبنای مطالب مرتبط با آن مسابقه در اپیزود مربوطه در شنوتک توضیح داده خواهد شد و مخاطبان با گوش دادن به آن اپیزود در جریان روند اجرای مسابقه قرار خواهند گرفت و در مهلت مقرر نسبت به ارسال پاسخ اقدام خواهند نمود.

پاسخ های دریافتی توسط هیات تحریریه پادکست شنوتک بررسی و نفرات برتر معرفی خواهند شد.

نفرات برتر علاوه بر دریافت جوایز نقدی در صورت تمایل می توانند در نشست های تکمیلی مرتبط با موضوع مسابقه شرکت نموده و با متخصصین امر در این رابطه به بحث و تبادل نظر بپردازند و به عنوان عضو افتخاری هیات تحریریه پادکست فعالیت نمایند.

 

شرح مسابقه علمی دانشجویی شنوتک:

اگه در رشته های غیر از علوم پایه درس میخونی، شاید با دیدن عنوان مسابقه فکر کنی نمی تونی تو این مسابقه شرکت کنی ولی یه کم با من بیا جلو بهت می گم که این مسابقه فقط برای یک گروه خاص دانشجوها نیست!

 سرطان بیماریه که خیلی از افراد رو در زندگی درگیر خودش میکنه. با تمام پیشرفت هایی هم که در زمینه فهم و درمان سرطان انجام شده, هنوز راه زیادی در پیش داریم. به خاطر همینه که به سرطان لقب "امپراتور تمام بیماری ها" داده شده. یکی از کارهای جالب تو این سال‌ها, درگیر کردن تمام شاخه های علم و تکنولوژی برای جنگ با این بیماری سر سخته. ما هم تو شنوتک تصمیم گرفتیم تمام شما دانشجویان خوش فکر رو آماده کنیم برای فکر کردن و داشتن سهمی در درمان سرطان در  آینده ای نه چندان دور!

قبل از هرچیز باید اپیزود سرطان رو از پلتفرم های پادکست شنوتک (کلیک کنید) خیلی دقیق و کامل گوش بدی؛ احتمالا بعد از گوش دادنش یه اطلاعات کلی و یک فهم عمومی از سرطان پیدا می‌کنی. ویژگی معضل سرطان اینه که نمی تونیم پیدا کردن راه حلش رو فقط به زیست شناس ها و پزشکان بسپاریم! حل کردن این معضل یا بهتر بگم کمک کردن به حل این معضل با علوم بین رشته ای و کمک کردن رشته های مختلف دانشگاهی به هم امکان پذیره؛ از شیمی و فیزیک و ریاضی گرفته تا روانشناسی و علوم اجتماعی!

          خب بریم سراغ اصل مطلب! :)

- اگه دوست داری خودتو تو این مسابقه محک بزنی کافیه یه گزارش مختصر از کاربرد رشته تحصیلی خودت در کمک به حل معضل سرطان براساس ساختار مشخص شده برای ما بفرستی. (می تونی گروهی هم این کار رو انجام بدی و گروه شما از یک رشته یا چند رشته مختلف باشه و از ترکیب راه حل ها برامون بگی و یا هر ایده ای که به ذهنت بیاد...)

- برای شرکت در این مسابقه کافیه یکی از محورهای اصلی علوم پایه، علوم انسانی، علوم مهندسی و علوم پزشکی رو انتخاب کنی و بری سراغ اینترنت، اساتید، دوستات و هر منبع دیگه ای که فکر می کنی بهت کمک می کنه تا بتونی جالب ترین کاربردهای رشته ات رو پیدا کنی و یک مقاله مروری در این زمینه تهیه کنی.

* شنوتک در نظر داره یه سمپوزیوم بین رشته ای در زمینه سرطان برگزار کنه که در بخشی از اون، گزارش های برتر در برابر اساتید مطرح محقق در این زمینه ارائه شده و درضمن به آن‌ها گواهی اعطا خواهد شد.

** گزارش های شما توسط سردبیرهای شنوتک و اساتید مدعو و برجسته از مراکز تحقیقاتی داخل و خارج کشور بررسی می شن! پس این فرصت رو از دست ندید.

*** بازم یادت نره که این مسابقه هیچ محدودیتی برای رشته‌ی تحصیلی شما نداره!

 

چند تا نکته برای راحت تر شدن کار شما:

 • اپیزود سرطان در صفحات مختلف شنوتک @shenotech (کست باکس، گوگل پادکست، انکر و اینستاگرام) می تونه کلی به شما دید بده در این زمینه و شما رو با معضل سرطان و اهمیتش آشنا کنه.
 • ما یه قالب برای شما در نظر گرفتیم که به شما می گه چه چیزهایی رو بنویسید در گزارش تون.
 • اگه فکر می کنی رشته ات در حل معضل سرطان کاربردی نداره، فقط کافیه یه جستجوی علمی انجام بدی.
 • قرار نیست حتما دنبال راه های درمان باشید! هر نوع کاربردی می تونه در گزارش شما قرار بگیره؛ از تشخیص، تا آمادگی روانی شخص برای مواجهه با بیماری و مراقبت های اطرافیان بیمار و... یادت نره معضل سرطان یک راه حل مستقیم و سرراست نداره و همه شاخه های علوم و تکنولوژی باید به هم کمک کنن.
 • هر سوال یا چالشی داشتی می تونی با ما در میون بزاری تا توی تهیه گزارش، اگه ابهام داری کمکت کنیم. (از طریق آدرس پست الکترونیک یا پیام در شبکه های اجتماعی شنوتک)

موفق باشی :)

جایزه های این مسابقه و تجربیات بعدش منتظر پروژه های جذاب تون هست...

 

قالب گزارش نهایی:

قالب گزارش نهایی که باید برای ما ارسال بشه رو تو این لینک دریافت کن!!

 

نحوه و زمان ارسال پاسخ‌ها:

لطفا فایل pdf یا word گزارش نهایی خود را، به همراه اطلاعات شخصی (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، رشته و مقطع تحصیلی و محل تحصیل) حداکثر تا تاریخ 15 مهرماه ۱۴۰۱، به آدرس پست الکترونیک شنوتک (shenowtech@gmail.com) ارسال کنید.

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر 07136242850 داخلی 110

 • گروه خبری : SlideShow
 • کد خبر : 160504
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس