بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/02/29 - 23:04
  • - تعداد بازدید: 118
  • - تعداد بازدیدکننده: 117
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

فراخوان اولین جایزه و بورس تحصیلی امید در حوزه نجوم، اخترفیزیک و کیهان شناسی منتشر شد

فراخوان اولین جایزه و بورس تحصیلی امید در حوزه نجوم، اخترفیزیک و کیهان شناسی منتشر شد

نجوم از جمله‌ی قدیمی‌ترین علوم بشری است که به مطالعه  اجرام کیهانی و پیدایش و تحول ساختارها در مقیاس‌های کوچک و بزرگ در جهان می‌پردازد. 
تاثیرات این علم در تحول فکر و دانش بشری در طول قرون مختلف، به همراه بسترسازی برای رشد فناوری های نوین، بسیار مشهود است. بشر امروز با ساخت رصدخانه‌های نوین و رشد چشمگیر داده‌ها، در کنار توسعه‌ی مدل‌های فیزیکی،تلاش فراوانی در جهت درک کیهان و یافتن پاسخ برای پرسش‌های بی‌شمار آن دارد. آشنایی با آخرین روش‌های نوین علمی و مهارت‌های کاربردی، از مزایای  تلاش و مشارکت در مسیر تحولات مهم علم نجوم است. با هدف تشویق و جذب علاقه‌مندان به تحصیل در حوزه‌های مختلف علم نجوم، شامل اخترفیزیک وکیهان‌شناسی،  مجمع خیران نخبه‌پرور فارس، جایزه و بورس تحصیلی امید را در این حوزه تعریف نموده است. این جایزه در قالب بورس تحصیلی به دانشجویان منتخب کارشناسی ارشد و یا دکتری در گرایش‌های نجوم و اخترفیزیک یا گرانش و کیهان‌شناسی دانشگاه شیراز اهدا خواهد کرد. 
دانشگاه شیراز با داشتن رصدخانه پژوهشی ابوریحان بیرونی، از پیشرو‌ترین دانشگاه‌های کشور در رشد و توسعه‌ی حوزه‌ی نجوم و کیهان‌شناسی نظری و رصدی است و سالانه علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب می‌کند.
دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند از طریق وبگاه مجمع خیران نخبه پرور فارس با شرایط این بورس تحصیلی آشنا شده و تقاضای خود در سایت http://shiraz-feca.ir/ را ارایه دهند.
  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 171422
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس