بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/02/17 - 23:23
  • - تعداد بازدید: 187
  • - تعداد بازدیدکننده: 182
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

رئیس بنیاد نخبگان فارس در صحن شورای اسلامی شهر شیراز گفت:مدیریت اداره کشور در اختیار نخبگان قرار خواهد گرفت.

رئیس بنیاد نخبگان فارس در صحن شورای اسلامی شهر شیراز گفت:مدیریت اداره کشور در اختیار نخبگان قرار خواهد گرفت.

به نام گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس، دکتر حبیب شریف رئیس این بنیاد در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری که به دعوت رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در صحن این شورا شرکت کرده بود ضمن اشاره به ماموریت بنیاد ملی نخبگان در شناسایی و هدایت استعدادهای برتر، لزوم توجه تمام دستگاه‌های اجرایی استان در همکاری با بنیاد در توجه جدی به جامعه نخبگان گفت: خیل عظیم جوانان و نوجوانان مستعد برتر در استان فارس و محدودیت‌های موجود در بنیاد نخبگان مستلزم توجه جدی همه آحاد جامعه، دست‌اندرکاران استان و بویژه خیران نیک اندیش و واقفین بزرگوار بوده و در همین راستا در سال ۱۳۹۵ در استان فارس شاهد یک حرکت میمون و ارزشمند بودیم، و آن ایجاد یک سازمان مردم نهاد به نام مجمع خیران نخبه پرور فارس که همگام با بنیاد نخبگان فارس اهداف مندرج در سند راهبردی کشور در امور نخبگان را دنبال می‌کند. شناسایی و هدایت حداقل هزار دانش آموز و دانشجو، ایجاد ده‌ها فرصت پسا دکتری ویژه دانش آموختگان برتر دوره‌های دکترای تخصصی. تعریف ۵۵ جایزه به نام بزرگان، همکاری با ۱۴ استان به منظور تشکیل چنین سازمان مردم نهادی در سایر استان‌ها تنها گوشه‌ای از این فعالیت‌ها می باشد. شریف از شورای اسلامی شهر شیراز تقاضا کرد که با اختصاص محل فعلی بنیاد نخبگان فارس که در یک باغ ۲ هکتاری مستقر است به بنیاد نخبگان فارس در ایجاد باغ مشاهیر، دانشمندان و نخبگان کمک کرده و‌ دین خود را به جامعه نخبگانی ادا نمایند.
وی گفت: در ادامه تعریف جایزه ها بنام بزرگان، لازم است که جایزه ای ویژه استاد احمد نیریزی از کاتبان وحی و صاحب نسخ قرآن که کمتر مورد شناخت مردم کشورمان است، تعریف شود و همه ساله به مخاطبین آن اهدا شود.
وی گفت: عثمان طه از کاتبان وحی و اهل تسنن از مریدان احمد استاد احمد نیریزیاست.شریف از اعضای شورا درخواست کرد که از تعریف این جایزه حمایت کنند تا در سطح جهان اسلام اجرا شود.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 171191
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس