بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/01/22 - 17:17
  • - تعداد بازدید: 49
  • - تعداد بازدیدکننده: 44
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

تمدید دومین مسابقه علمی شنوتک

دومین دوره از سری مسابقات علمی شنوتک تمدید شد.

تمدید دومین مسابقه علمی شنوتک

دومین دوره از سری مسابقات علمی شنوتک به همت بنیاد نخبگان استان فارس  و با همکاری مجمع خیران نخبه پرور فارس و مدیریت پژوهش سراهای اداره کل آموزش و پرورش استان فارس برگزار می شود.

از اهداف اصلی این مسابقات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1-آشنایی نوجوانان و جوانان با علوم مختلف و جایگاه واقعی آن ها در پیشرفت و توسعه جامعه
2- ارائه اطلاعات جذاب و بروز در حوزه های مختلف علمی به نوجوانان و جوانان
3- معرفی سرآمدان و نخبگان ایرانی داخلی و خارجی به نوجوانان و جوانان در حوزه های مختلف
4- ایجاد شبکه ارتباطی میان متخصصین جوان داخل و خارج از کشور
5- برگزاری جلسات گفتگو در زمینه موضوعات مطرح شده در پادکست در شبکه های اجتماعی گفتگو محور

روند اجرای مسابقه:
مسابقه علمی شنوتک بخشی از پروژه پادکست شنوتک می باشد که در قالب آن نوجوانان و جوانان بتوانند از طریق شرکت در آن، ضمن تعمیق دانسته های خود در زمینه های علمی مورد نظر، فعالیت های علمی جذابی را تجربه و با همسالان خود به اشتراک بگذارند.
بنابراین در هر فصل مسابقه ای در قالب پروژه یا طرح مساله علمی مطرح خواهد شد که مبنای مطالب مرتبط با آن مسابقه در اپیزود مربوطه در شنوتک توضیح داده خواهد شد و مخاطبان با گوش دادن به آن اپیزود در جریان روند اجرای مسابقه قرار خواهند گرفت و در مهلت مقرر نسبت به ارسال پاسخ اقدام خواهند نمود.
پاسخ های دریافتی توسط هیات تحریریه پادکست شنوتک بررسی و نفرات برتر معرفی خواهند شد.
نفرات برتر علاوه بر دریافت جوایز نقدی در صورت تمایل می توانند در نشست های تکمیلی مرتبط با موضوع مسابقه شرکت نموده و با متخصصین امر در این رابطه به بحث و تبادل نظر بپردازند و به عنوان عضو افتخاری هیات تحریریه پادکست فعالیت نمایند.

شرح دومین مسابقه شنوتک:
با هدف رفع ابهام درمورد تفکر علمی و تشریح مزایای آن جهت تجربه زندگی بهتر و به چالش کشیدن روحیه پرسشگری نوجوانان و جوانان، همزمان با انتشار اپیزود ۶ این پادکست، دومین مسابقه علمی شنوتک پی‌ریزی شده است. از شما شرکت کنندگان می خواهیم که از بین گزاره های پر کاربردی که روزانه با آن مواجه می‌شوید، موردی را انتخاب کرده و با استفاده از آموزه‌های تفکر علمی در اپیزود ۶ پادکست شنوتک، به ابطال کردن آن بپردازید. تمام موارد مورد نیاز شما برای شرکت در مسابقه، در اپیزود ۶ پادکست توضیح داده شده است. جهت دسترسی به اپیزودهای پادکست شنوتک، از پلتفرم‌های castbox و یا Google podcast استفاده کرده و عبارت "شنوتک" را جستجو شود.

شروط انتخاب گزاره:
هیچ محدودیتی در انتخاب گزاره وجود ندارد، شما مجاز به انتخاب گزاره از موضوعات علمی، فرهنگی، ادبیات و... هستید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید از منابع مختلفی استفاده کنید اما دقت داشته باشید که گزاره‌ی مورد نظر شما، باید با روش‌های علمی قابل بررسی باشد.

قالب گزارش نهایی:
گزارش نهایی باید شامل ۵ صفحه باشد و از مسیر زیر پیروی کرده باشد:
۱) معرفی گزاره (introduction)
۲) چگونگی بررسی علمی گزاره (investigation)
۳) نتایج (results)
۴) بحث درمورد نتایج (discussion)
۵) منابع استفاده شده (references)

نحوه و زمان ارسال پاسخ‌ها:
لطفا فایل pdf یا word گزارش نهایی خود را، به همراه اطلاعات شخصی (نام و نام خانوادگی، شماره تماس و مقطع تحصیلی) حداکثر تا تاریخ 10 اردیبهشت 1401، به آدرس ایمیل شنوتک (shenowtech@gmail.com) ارسال کنید.
شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر 07136242850 داخلی 110

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157565
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس