بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/10 - 18:32
  • - تعداد بازدید: 26
  • - تعداد بازدیدکننده: 26
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تشکیل اولین جلسه ستاد اجرایی برنامه شهاب در سال جدید

تشکیل اولین جلسه ستاد اجرایی برنامه شهاب در سال جدید

تشکیل اولین جلسه ستاد اجرایی برنامه شهاب در سال جدید

 بنا به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس ،اولین جلسه ستاد اجرایی برنامه شهاب در سال جاری در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه سال جاری و با حضور رئیس و معاون بنیاد نخبگان فارس، مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان و معاونین ایشان در محل آموزش و پرورش تشکیل گردید. رییس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به روند شروع برنامه شهاب در کشور و توقف آن در بسیاری از استان‌ها گفت: خوشبختانه به دلیل وجود یک سازمان مردم نهاد به نام مجمع خیران نخبه پرور فارس که همیار و همکار خوب بنیاد نخبگان فارس می باشد نه تنها این برنامه در فارس متوقف نشده است بلکه فاز دوم آن برنامه یعنی "هدایت" نیز از ۳ سال قبل به صورت خودجوش در فارس آغاز شده است و در حال حاضر در ۱۲ ناحیه در استان فارس به صورت محدود در حال اجراستمه لازم است این فعالیت ها با مشارکت بیشتر توسعه یابد.
 شریف گفت: اگرچه بنیاد مبتکر اجرای برنامه های مرتبط با حوزه خلاقیت و ایده پردازی دانش آموزی در کشور بوده اما به دلیل عدم اختصاص یک مکان مناسب جهت ایجاد خانه خلاق و نوآوری  دانش آموزی، این استان در این زمینه عقب افتاده است.
دکتر فخارزاده معاون بنیاد فارس نیز ضمن اشاره به اجرای فاز اول برنامه شهاب یعنی   "شناسایی" در یکایک نقاط استان فارس و نظارت کامل بر این بخش توسط بنیاد نخبگان فارس، اعلام کردند که برنامه "هدایت" در شیراز با همکاری با حوزه هنری از ۳ سال قبل در چند زمینه هوشی از هوش های هشتگانه گاردنر آغاز گردیده است و به عنوان یک الگوی مناسب جهت پیشنهاد به وزارت آموزش و پرورش به بنیاد گ ملی نخبگان ارسال خواهد شد.
در ادامه عسگری مدیر کل آموزش و پرورش ضمن تشکر از برنامه‌های دلسوزانه و متعهدانه بنیاد نخبگان فارس و مجمع خیران نخبه پرور فارس در خصوص ارائه یک مکان مناسب برای ایجاد خانه خلاق و نوآوری  دانش آموزی قول مساعد دادند.
 ایشان همچنین معاون آموزش متوسطه جدید آموزش و پرورش  را به عنوان رابطه برنامه های بنیاد نخبگان فارس در آموزش و پرورش معرفی نمودند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157833
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس