بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/14 - 20:03
  • - تعداد بازدید: 30
  • - تعداد بازدیدکننده: 29
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

برگزاری نشست هم اندیشی با دانشجویان، دانش آموختگان و استادیاران جوان رشته های علوم انسانی

برگزاری نشست هم اندیشی با دانشجویان، دانش آموختگان و استادیاران جوان رشته های علوم انسانی

برگزاری نشست هم اندیشی با دانشجویان، دانش آموختگان و استادیاران جوان رشته های علوم انسانی

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس، با توجه به سیاست بنیاد ملی نخبگان در دولت سیزدهم مبنی بر ارتباط هدفمند با مستعدان و نخبگان استان ها و هم چنین زمینه سازی جهت اثرگذاری این عزیزان از طریق ارتباط با دستگاه های اجرایی جهت آشنایی با مسایل آن ها و اقدام جهت حل آن مسائل از طریق تشکیل هسته های نخبگانی، بنیاد نخبگان فارس طبق برنامه ریزی صورت گرفته قصد برگزاری نشست های هم اندیشی به تفکیک رشته ها و حوزه های تحصیلی افراد مستعد و توانمند را دارد.
در این راستا اولین نشست با دانشجویان، دانش آموختگان و استادیاران جوان رشته های علوم انسانی برگزار گردید.
در این نشست دکتر شریف ریییس بنیاد نخبگان فارس ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان در نشست و تشریح اهداف برگزاری آن، سه اقدام مهم بنیاد ملی نخبگان در دولت سیزدهم را تشریح نمود. ایشان اولین اقدام را مصوبه مهم دولت مبنی بر الزام دستگاه های اجرایی برای تشکیل اتاق های فکر و نشست های تخصصی با مستعدان و نخبگان جهت بهره مندی از نظرات و پیشنهادات ایشان و دومین اقدام را بخشنامه مهم سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر مجوز بهره مندی از نظرات نخبگان در قالب مشاور و یا دستیار در دستگاه های اجرایی برشمرد.
وی خاطر نشان کرد سومین اقدام مهم که به زودی اجرایی خواهد شد تغییر شیوه نامه طرح حمایت از استادیاران جوان یا همان طرح شهید آشتیانی است که مهمترین رویکرد جدید آن زمینه سازی برای حفظ و تداوم ارتباط استادیاران جوان با جامعه و دستگاه های اجرایی و صنعتی در راستای اثرگذاری بیشتر این عزیزان است.
در ادامه نشست باستان کارشناس مسئول ارزیابی و نظرات بنیاد نخبگان فارس لازمه اقدامات مؤثر در راستای 3 برنامه مهم ذکر شده را شناخت بهتر بنیاد از افراد در حوزه های تخصصی مختلف و هم چنین شناخت افراد تحت حمایت بنیاد و هم چنین سایر افراد توانمند، از مشکلات و مسائل دستگاه های اجرایی و صنعت دانست و اعلام نمود که با کمک استانداری فارس با تمام دستگاه های اجرایی مکاتبه و اعلام شده تا نشست هایی تخصصی در راستای مسایل و مشکلات دستگاه ها با مستعدان و نخبگان استان برگزار گردد و دستگاه ها نیز به مرور در حال پاسخ و درخواست برگزاری نشست و یا تشکیل اتاق های فکر هستند و این فرصت طلایی برای حضور مؤثرتر نخبگان در جامعه هست که می بایست با مطالبه گری جدی جامعه نخبگانی این مسیر علیرغم سختی ها و موانع به خوبی پیش رود. وی از شرکت کنندگان درخواست نمود ضمن تکمیل فرم هایی که در اختیار آن ها قرار گرفته، ارتباطشان با بنیاد را بیشتر کرده و در این نشست نیز با بیان نظرات و پیشنهادات خود بنیاد را در این مسیر خطیر همراهی نمایند.
در ادامه شرکت کنندگان که از میان دانشجویان، دانش آموختگان و استادیاران جوان دانشگاه های استان در رشته های مختلف علوم انسانی بودند ضمن معرفی خود و خلاصه ای از زمینه های فعالیت های خود پیشنهاداتی در خصوص اثربخش شدن این اقدامات ارائه نمودند که در خصوص آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.  
در بخش دیگری از این نشست به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر از جمعی از جانبازان سرافراز دفاع مقدس و یکی از رزمندگان ارزشمند ارتش جمهوری اسلامی ایران که در زمان جنگ تحمیلی به عنوان خلبان هلیکوپتر توانسته بود اقدام به سرنگونی هواپیمای میگ دشمن نماید دعوت شده بود تا در نشست با مستعدان به بیان خاطرات خود پرداخته و سپس توسط بنیاد از ایشان تکریم به عمل آید.
سرهنگ نجفی خلبان سرافراز هلیکوپترهای هوانیروز جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان خاطرات خود از زمان دفاع مقدس از شرکت کنندگان درخواست نمود که با تلاش های خود در جبهه علم و فناوری به پیشرفت کشور کمک نموده و همواره پیشرفت و آبادانی و رفاه مردم را از مسئولین مطالبه کنند.
در پایان با اهدای هدایایی از این رزمنده ایثارگر تکریم به عمل آمد.

گالری عکس

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 158413
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس