بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/12/28 - 14:29
  • - تعداد بازدید: 46
  • - تعداد بازدیدکننده: 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری نشست تخصصی نقد کتاب و مسابقه نقد نویسی ویژه دانش آموزان مستعد منتخب برنامه ملی شهاب

برگزاری نشست تخصصی نقد کتاب و مسابقه نقد نویسی ویژه دانش آموزان مستعد منتخب برنامه ملی شهاب

برگزاری نشست تخصصی نقد کتاب و مسابقه نقد نویسی ویژه دانش آموزان مستعد منتخب برنامه ملی شهاب

به همت بنیاد نخبگان استان فارس و مجمع خیران نخبه پرور فارس نشست تخصصی نقد کتاب و مسابقه نقد نویسی ویژه دانش آموزان مستعد منتخب برنامه ملی شهاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان فارس این نشست علمی و صمیمانه روز پنجشنبه ۲۶ اسفند ماه ۱۴۰۰ در دو بخش حضوری و مجازی برگزار شد.
این برنامه با همکاری دانشگاه شیراز و با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی، آشناسازی دانش آموزان با اصول نقد نویسی، ایجاد فضای مناسب در راستای تعامل سازنده شرکت کنندگان در واپسین روزهای سال ۱۴۰۰ و با حضور ۱۸ دانش آموز منتخب برنامه ملی شهاب در شیراز، ۵ تن از اولیا به صورت حضوری و  بیش از ۵۰ شرکت کننده از ۵ شهرستان اقلید، آباده، مرودشت،لار و جهرم در بخش مجازی برگزار شد. استاد بیژن کیا نویسنده، فیلم نامه نویس و منتقد موفق استان فارس با نقد کتاب  مفهومی و عمیق 《سه شنبه ها با موری》اجرای برنامه را بر عهده داشتند. شرکت کنندگان در این نشست که از قبل کتاب را خوانده و بر آن نقد هم نوشته بودند، از مناظر مختلف مباحث موجود در کتاب را بررسی، نظرات خود را عنوان و با راهنمایی استاد به نتیجه گیری پرداختند. از جمله مباحثی که در این کتاب به آن پرداخته شده است می توان به فلسفه زندگی، عشق، بخشش، خانواده، احساسات، ترس، ثروت و... اشاره کرد. همزمان با  نشست مسابقه نقد نویسی نیز با محوریت همین کتاب برگزار و پس از داوری ۱۸ اثر ارسالی از سراسر استان، ۳ اثر به عنوان برگزیده معرفی و به نویسندگان جوایزی تقدیم شد. همچنین در این برنامه از دانش آموز منتخب در برنامه نقد فیلم از شهرستان آباده نیز تقدیر به عمل آمد. در پایان برنامه نیز دانش آموزان شرکت کننده با حضور در قاب عکس یادگاری آخرین برنامه قرن را ثبت کردند.

گالری عکس

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157218
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس