بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/12 - 13:55
  • - تعداد بازدید: 46
  • - تعداد بازدیدکننده: 37
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

ایجاد پنجره واحد پیگیری مشکلات و پیشنهادات بانوان مستعد و نخبه استان در استانداری فارس

ایجاد پنجره واحد پیگیری مشکلات و پیشنهادات بانوان مستعد و نخبه استان در استانداری فارس

ایجاد پنجره واحد پیگیری مشکلات و پیشنهادات بانوان مستعد و نخبه استان در استانداری فارس

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان فارس، با هدف هم اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات حوزه بانوان، نشستی با حضور استاندار فارس و مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری فارس در محل بنیاد نخبگان فارس برگزار شد.

در این نشست صمیمانه که با حضور بانوان دانشجو، استاد دانشگاه و کارآفرین برگزار گردید، شرکت کنندگان در ابتدا با حوزه فعالیت امور زنان و خانواده استانداری آشنا شدند.

یقطین مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ضمن تشریح ماموریت های این مرکز با اشاره به تدوین و ابلاغ سند تحول مردمی بانوان و خانواده، توجه به تمام ابعاد فعالیت ها و نیازهای بانوان در این سند را از جمله مزیت های آن نامید و درخواست نمود که به نحوی این سند در اختیار کلیه بانوان مرتبط با بنیاد نخبگان قرار گیرد تا از این طریق بتوانیم نظرات، پیشنهادات و برنامه های عزیزان را برای اجرایی سازی مفاد سند مذکور دریافت کنیم.

شریف رییس بنیاد نخبگان فارس نیز در سخنانی ضمن تشریح تسهیلات و فعالیت های بنیاد ملی نخبگان، با معرفی مجمع خیران نخبه پرور فارس، از شرکت کنندگان درخواست نمود تا با مشارکت بیشتر در برنامه های این دو نهاد، زمینه اثرگذاری بیشتر خود در جامعه را فراهم نمایند.

ایشان خاطرنشان کرد هدف از برگزاری این نشست ها برقراری ارتباط نزدیک تر با مستعدان و نخبگان استان و شناخت ظرفیت های عزیزان برای معرفی ایشان به دستگاه های اجرایی در راستای دستورات اخیر دولت جهت ایجاد حلقه های فکر و استفاده از توان نخبگان به عنوان مشاور و دستیار در این دستگاه ها است.

در ادامه نشست، 9 نفر از شرکت کنندگان به بیان پیشنهادات و دغدغه های خود پرداختند؛ از جمله آمادگی برای همکاری با امور زنان و خانواده استانداری در خصوص شناسایی صحیح و دقیق کودکان بیش فعال در خانواده، برگزاری دوره های توانمندسازی کارآفرینی ویژه دختران و بانوان، کمک به ارائه مشاوره های دارو درمانی در خصوص مشکلات بانوان، برگزاری بازدید از شرکت های دانش بنیان با مدیریت بانوان.

هم چنین درخواست هایی نیز از استاندار فارس در خصوص رفع مشکلات و موانع فعالیت های پژوهشی و کارآفرینی در استان مطرح شد.

در پایان نشست نیز استاندار فارس ضمن تقدیر از فعالیت های چشمگیر و اثربخش دختران و بانوان حاضر در نشست بر لزوم اطلاع رسانی این اقدامات در سطح جامعه با هدف امیدآفرینی تاکید کرد و بنیاد نخبگان فارس را مامور جمع بندی پیشنهادات و مشکلات مطرح شده و انعکاس به استانداری فارس جهت پیگیری نمود.

ایشان هم چنین اعلام آمادگی نمود که استانداری از تدوین کتابچه زندگی و روند موفقیت دختران و بانوان کارآفرین استان که بعد از بارها شکست به موفقیت رسیدند حمایت خواهد کرد.

ایمانیه در ادامه از مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خواست با ایجاد پنجره واحد پیگیری مسایل و دغدغه های بانوان مستعد در استانداری، در زمینه های مورد نیاز، مدیران استان را جهت پاسخگویی و پیگیری مسایل مطرح شده در این نشست و مسائلی که در آینده مطرح خواهد شد، دعوت و در جلسات منظم و مستمر موارد را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

گالری عکس

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 157863
کلمات کلیدی
مدیر فارس
خبرنگار

مدیر فارس